Дунав Русе елиминира третодивизионния ФК Кюстендил с 4:2 след изпълнение на

...

Дунав пречупи Кюстендил след изпълнение на дузпи за SESAME Купа на България

Дунав Русе елиминира третодивизионния ФК Кюстендил с 4:2 след осъществяване на дузпи и тъждество 1:1 в постоянното време и продълженията в предварителния кръг на шампионата за SESAME Купа на България.

Тимът от Югозападната Трета лига ФК Кюстендил, който беше хазаин на срещата, откри резултата в 30-ата минута с прецизен изстрел на юношата на столичния Левски Виктор Анастасов. Десет минути преди края русенци изравниха с помощта на щатния си изпълнител Йордан Димитров, който засече подаване от дясно.

В спомагателните 30 минути двата отбора не съумяха да стигнат до голове и това наложи осъществяването на дузпи, с цел да се дефинира краен победител. Кюстендилци пропуснаха две дузпи – първата и четвъртата, до момента в който за Дунав бяха точни всички реализатори – Йордан Димитров, юношата на Черно море (Вн) Калин Георгиев, Мирослав Будинов и Джан Хасан.